מנורת שולחן וינטג' – מה ההבדל בין המנורות?

מנורת שולחן וינטג אמיתי, לכל מי שמחפש אותנטיות ואיכות של מנורות ואהילים שהיו מייצרים בעבר. כל האורות אינם יעילים באותה מידה, במילים אחרות, האור שנוצר על ידי נברשת תקרה שונה לחלוטין מהאור של מנורת שולחן. מנורות שולחן וינטג' הינם למעשה תאורה עם אווירה ורגש אשר יוצרו לשימוש ארוך שנים.

מנורת שולחן וינטג – רגש ואיכות

המנורות דאז יוצרו מחומרי גלם איכותיים טבעיים כגון:

מנורת שולחן וינטג' בציפוי כסף וזהב .

מנורה לשולחן בעבודת חרט מעץ גושני , מפוסלות ידנית.

מנורות שולחן וינטג מפליז ונחושת.

מנורה מפורצלן, שיש, קרמיקה וחרס.

מנורות בעלות עיטורי אמייל.

מנורות וינטג מזכוכית על ידי טכניקת הניפוח, ויטראז',קריסטל…

מנורת שולחן וינטג

האהיל של מנורת הוינטג לייצור ההמוני כיום

יחד עם זאת גם בהכנת אהילים במנורות וינטג נעשה שימוש בעורות אמיתיים ובבדי כותנה ומשי. במקום עורות ובדים איכותיים התחליף כיום הינו יריעות פלסטיק ובדים סינתטיים. כיום רוב המנורות וודאי הזולים שבהם, מיוצרים מחומרי גלם נחותים יותר ובחיקויים זולים של מותגים של יצרני מנורות דאז שהם הוינטגים של היום.

 אין ספק שהמנורות של אז מוצאים מקום והמשכיות מדור לדור, מה שלא ניתן לראות בחיקויים הזולים כיום שמוצאים את מקומם בפח לאחר שימוש.

איך בוחרים תאורה לבית?

סוג התאורה הטוב ביותר הוא אורות שכבות. הניסיון הוכיח ששימוש במקור אור אחד בלבד אינו רק שאינו יעיל, אלא גם אינו יוצר אפקט רצוי, בעוד שהצללים המתקבלים יהיו גם לא נעימים.

קרא עוד: מנורות עומדות וינטג

כפי שאמרנו סוג התאורה הטוב ביותר הוא אורות שכבות. למעשה, על מנת לספק תאורה בצורה סטנדרטית ואידיאלית, בנוסף לקניית נברשת אחת או שתיים  כמוקד החלל, תצטרכו גם נורות נוספות כמו תאורת קיר, מנורות שולחן , אהילים או אהילים עומדים. . בצורה כזו, זה נקרא תאורה שכבתית שבאמצעות בחירת מספר סוגי מקורות תאורה, החלל שלכם יהיה מאוד יפה ויעיל לביצוע דברים שונים. מנורות שולחן וינטג, כמו מקורות תאורה אחרים, חשובות והכרחיות מאוד בסביבה.

מהי מנורת שולחן וינטג אהיל?

מנורת שולחן אהיל מורכבת מנורה, צל (כובע), בסיס וצלחת אחיזה, מתג הפעלה/כיבוי, חוט ושני תקעים וממוקמת בעיקר על השולחן. אין צורך להתקין את השימוש במקורות תאורה אלו וניתן להשתמש בו על ידי חיבור שני שקעים לשקע החשמל. אמנם בדגמים החדשים של מנורת השולחן הוסרו החוט ומתג ההפעלה/כיבוי והוחלף השלט הרחוק, מה שמקל על השימוש.

בשל קיומם של טעמים וסגנונות שונים, ישנן צורות שונות של הנורות הללו שניתן לבחור עבור כל סוג של חדר (סלון, חדר אוכל, חדר שינה, משרד וכו'), אתה רק צריך לדעת איזה דגם של אלה האורות מתאימים לסגנון שלך. הם מתאימים וממלאים היטב את הצרכים שלך.

סוגי אהילי שולחן לפי סוג הכובע (גוון)

סוג הכובע וחומר האהיל קובעים את הסגנון של מנורת שולחן זו. והם גם קובעים אם הם מתאימים לקישוט שלנו או לא. באופן כללי, החומרים שנזכיר להלן משמשים במכסים של הנורות הללו

 • בד
 • זכוכית
 • עור
 • נייר

הבד עם העובי שלו לא נותן לאור לעבור או שמעט מאוד אור יכול לצאת ממנו. לכן האור מתפשט רק מהחלק העליון והתחתון של אהילי הבד ויוצר אווירה חמימה.

באהילים עם כובע נייר פליטת האור מעט גבוהה מהכובע, למעשה מרקם הנייר מאפשר לו לעבור דרכו אהילים אלו נראים בהירים יותר מאשר אהילי בד, אך הם יוצרים אווירה חמימה ואינטימית כמותם. .

אנו רואים את השימוש בזכוכית באהילים 'וינטג  כמגבירה את השתקפות האור בחלל ומספקת מספיק תאורה לעשות דברים שונים.

הכנת אהיל עם מכסה פליז אחת השיטות העתיקות.אנו רואים סגנונות שונים באורות האלה. בנוסף, מכסי הפליז אינם מאפשרים לאור לעבור בגלל המרקם המלוכד שלהם, וכמו אהילי בד, האור מתפשט רק מלמעלה ומתחתית הפקק.

סוגי מנורות שולחן וינטג על בסיס חומר גוף

גם גוף מנורת השולחן וינטג עשוי מחומרים שונים, שכמו חומר הפקק יעיל בסגנונו. בדרך כלל, גוף האהילים עשוי מהחומר הבא.

עץ: העץ נותן סגנון כפרי וקלאסי למנורה, ניתן לחתוך חומר זה או לפסל וליצור עליו צורות רבות ומיוחדות.

מתכת: מנורת שולחן וינטג' עם בסיס פליז ונחושת אשר צופו אף בכסף וזהב. סוג המתכת המשמש לייצור הבסיסים הללו קובע איזה סוג של סגנון הם. לדוגמה, אהילים עם בסיס פליז ונחושת הם לרוב מסורתיים, ואהילים עם כרום מבריק נחשבים למודרניים יותר.

קרמיקה: חומר זה יכול להפוך את האהיל לסגנון אמנותי. ניתן למצוא את אהיל הבסיס הקרמי בצורות גיאומטריות שונות ובדוגמאות וצבעים שונים.

פורצלן: אם אתם רוצים שיהיה לכם אהיל מושך עין ושונה, בחרו בשרף. הפורצלן מיוחד מאוד וניתן לצביעה.

זכוכית: אומנם אהיל הזכוכית יהיה שביר, אך אי אפשר להתעלם מהאפקט הבהיר והיפה שהוא יוצר.

חומרים נוספים: לאחר חומרי הגלם הנזכרים, נעשה שימוש גם בחומרים נוספים בייצור מנורות שולחן כמו שיש ואבן אהילי בסיס האבן עם דוגמאות נראים יפהפיים ועמידים מאוד. אהילי בסיס שיש דומים מאוד גם לאהילים בסיס אבן.

שימוש במנורות שולחן וינטג

 • למנורת שולחן וינטג אין קרינה מטרידה.
 • האור של מנורת השולחן של האהיל מונע מהעיניים להתעייף.
 • הוא ממזער צללים ויוצר אור נשגב בחלל.
 • האור הרך והנשגב שלהם מקל על עייפות החלל והופך אותו לנעים יותר.
 • אור האהיל נתפס כאובייקט דקורטיבי ואומנותי כשהוא כבוי.

המקומות הטובים ביותר לשים מנורות שולחן וינטג

כל חלל שזקוק לתאורה ישירה ומפוזרת יכול להתאים להצבת מנורות שולחן וינטג. האורות הללו יוצרים אפקט יפהפה ומפואר בחדר גם כשהם כבויים. מצד שני, ההתקנה והתחזוקה של מנורת שולחן וינטג כל כך פשוטה ונוחה שעדיף לא לוותר על כך.

מקומות מתאימים למנורת שולחן וינטג:

 • לובי
 • חדר שינה
 • סלון
 • ארונית
 • משרדים
 • שולחן ספה
 • חדר או פינת אוכל

לובי או מסדרון – מנורת שולחן וינטג

שולחן הקונסולה הוא אחד האבזור העיקרי של המסדרון או בכניסה לבית, והצבת מנורת שולחן עליו יכולה לספק את התאורה הנדרשת לחלל זה ולהוסיף קסם מיוחד לחלל שלכם.

שולחן צד (ליד הספה)

ברוב חללי המגורים יש אור מרכזי שבדרך כלל יוצר צללים לא נעימים, ולכן הצבת מנורת שולחן באזור המגורים היא בחירה מצוינת. כי עם האור הרך שלהם, הצללים הבלתי חיוביים של האור המרכזי ינוטרלו וייווצר מרחב אינטימי יותר.

מנורת שולחן לחדר שינה – אווירה רומנטית

בחירה  וקנייה של מנורת שולחן אהיל  לחדר שינה וליד המיטה משרה אווירה רומנטית ושלווה. כמו כן, אורות אלה יכולים להיות מושלמים לחדר שינה ולקריאה לפני השינה.

טיפים לתחזוקה טובה יותר של מנורת שולחן אהיל וינטג

 • אל תנקה את המנורה כשהיא דולקת.
 • חפש תמיד נורות עם צבע חמים.
 • החלף את הנורות במרווחים קבועים כדי שתמיד תהיה לך מספיק תאורה.
 • כדי לנקות את המנורות עם מטלית לחה, המתן תחילה עד שהמנורות יתקררו כדי למנוע שבירתן.

מנורות שולחן וינטג אמיתי

אם אתה רוצה ליצור אפקט שונה, יוקרתי ומפואר בעיצוב שלך, אנו מציעים לך לבחור את האהיל המתאים מקולקציית מנורות הוינטג .