מנורות עומדות וינטג – איך לשלב נכון?

מנורות עומדות וינטג אמיתי, לכל מי שמחפש אותנטיות ואיכות  של מנורות ואהילים אשר יוצרו בעבר על ידי בעלי המקצוע השונים, תוך הקפדה ליצור את המנורות עם נוכחות וסגנון. כל האורות אינם יעילים באותה מידה, במילים אחרות, האור שנוצר על ידי נברשת תקרה שונה באפקט האור של מנורות עומדות 'וינטג. ולכן מנורת הרצפה יוצרת אפקט אור מיוחד. אין ספק שמנורת הוינטג' דאז, הינה למעשה תאורה עם אווירה ורגש אשר יוצרה ועוצבה עם מיומנות לשימוש ארוך. קנה באתר מתנות מיוחדות.

מנורות עומדות וינטג – סוגי החומרים

 • המנורות דאז יוצרו מחומרי גלם איכותיים טבעיים כגון:
 • מנורת רצפה וינטג' בציפוי כסף וזהב .
 • 'מנורה עומדת וינטג בעבודת חרט מעץ גושני , מפוסלות ידנית.
 • מנורות מפליז ונחושת.
 • מנורות עומדות מפורצלן וחרס.
 • מנורות בעלת עיטורי אמייל.
 • מנורות וינטג מזכוכית על ידי טכניקת הניפוח, ויטראז',קריסטל…
מנורות עומדות וינטג

 מנורות עומדות וינטג – סגנון וייחודיות

'מנורה עומדות וינטג או מנורת רצפה, הנקרא גם אהיל עומד, הוא למעשה מנורה בעלת בסיס ארוך המונחת על הרצפה ועוזרת להאיר יותר את הסביבה. המנורות היפות הללו דומות מאוד למנורות שולחן אהיל, עם ההבדל שהן מונחות על הרצפה במקום על השולחן.

קרא עוד : מתנות מקוריות לאישה

לאהיל עומד יש בדרך כלל את החלקים הבאים:

 • פלטה כבדה המונחת על הקרקע ומספקת את היציבות של המנורות הללו.
 • בסיס ארוך המוצב מעל הקרקע וגורם לאור להתפשט היטב בחדר.
 • מתג אחד או יותר לעבודה עם המעמד הצדדי
 • מנורה אחת או יותר לספק אור
 • כובע או הצללה, שהם מעין כיסוי למנורות, כדי שאור ישיר לא יפגע בעיניים, ומצד שני, האור מכוון נכון.

קרא עוד: מנורת שולחן וינטג

השימוש במנורות עומדות – מנורות רצפה וינטג

אהילים עומדים הם דרך מסורתית לספק אור בחדר במשך שנים רבות. מגוון רחב של דגמים וסגנונות של מנורות עומדות וינטג היו זמינים בעבר. ביניהם, ישנם גם אהילים עומדים המשמשים כאורות קריאה בנוסף להיותם יפים. דגמים אלו יש יותר אור ואף מוצעים במיוחד עבור אהילי לימוד.

מנורות עומדות וינטג הינם בעלי עיצובים וסיגנונות שונים זה מזה  אשר יכול להפוך את ההשפעה של נקודות רבות בחלל לצבעוניות יותר.  המנורות ממוקמים בפינת החדר או מאחורי הסלון כדי לספק מספיק אור לביצוע פעילויות שונות.

אהיל עמיד לאורך זמן

אהילים אלו גבוהים יותר מנורות שולחן ומנורות אחרות. לרוב, הגוון של האהיל הוא לפחות בגובה החזה, או בגובה העיניים או גבוה כמו אדם שעומד.
מקור תאורה זה מסוגל לכוון אור בשלושה כיוונים; לכיוון התקרה, כלפי מטה, או בשני הכיוונים.

תכונות של 'מנורה עומדת וינטג עם בסיס ארוך

בנוסף ליופי האורות הללו, הכובע או הצלון של האהיל העומד נדרשים כדי להגן על העיניים מאור ישיר ולפלוט אור רך בחדר. לפעמים יתכן ותצליחו לראות מתחת את המנורות כשאתם יושבים, במצב זה עדיף למקם את האהיל העומד במרחק או בגב המושב שלכם בעת קריאה.
מאחר והפינות של החלל בחדר מקבלים יותר תשומת לב בחלל, ההתאמה של מרכיביהם זה לזה הופכת חשובה מאוד. לאהיל העומד בעל בסיס ארוך יש בדרך כלל כובע גדול יותר כדי ליצור התאמה מספקת בין הבסיס.
מחיר העמדה הצמודה לאולם גבוה יותר בהשוואה למנורת שולחן האהיל, ומצד שני היא גם מספקת יותר כוח תאורה או אור לאיכות הסביבה.
מנורת רצפה עשויה לכלול 2 או 3 נורות ויותר. פלט אור זה מספיק ושימושי לביצוע משימות ופעילויות שונות בחדר. לכן, תוכלו להגביר את רמת האור בחלל שלכם על ידי רכישת מעמד צמוד רצפה.
מנורות עומדים מגיעים בסגנונות ודגמים שונים.

מידות גובה של 'מנורה עומדת וינטג

גובהם של מנורות עומדים הוא כמטר אחד או יותר, לכן הם ידועים בתור אהילים עומדים ארוכי טווח. אורות אלו הם בדרך כלל גבוהים, מעט קצרים או גבוהים יותר מאדם ממוצע. מנורות שולחן, כגון מנורות קריאה, הן בדרך כלל קצרות יותר מאחר שהן מיועדות לעבוד.
באופן כללי, אהילים מחולקים לשלוש הקטגוריות הבאות מבחינת גובה:

אהיל עמיד לאורך זמן

אהילים אלו גבוהים יותר מנורות שולחן ומנורות אחרות. בדרך כלל, אהילים הם לפחות בגובה החזה, בגובה העיניים, או גבוהים כמו אדם שעומד בגודל בינוני.
מקור תאורה זה מסוגל לכוון אור בשלושה כיוונים; לכיוון התקרה, כלפי מטה, או בשני הכיוונים.

אהיל בסיס בינוני

גובה האורות הללו הוא 1.5 עד 1.8 מטרים. הכובע של דגם זה הוא בדרך כלל בקו אחד עם עיניו של אדם שעומד בגובה בינוני.

אהיל בסיס קצר

אהיל בסיס קצר, כמו מנורת קריאה או מנורת שינה, משמש על השולחן, על רגלית המיטה או על השולחן ליד הספה. הכובע של אורות אלה הוא לעתים קרובות מעל הכתף כאשר אדם יושב, כדי לספק מספיק אור לקריאה או ביצוע משימות אחרות.

תכונות של המעמד בצד המסדרון

בנוסף לייפות האורות הללו, הכפפה או הצלון של האהיל העומד נדרשים כדי להגן על העיניים מאור ישיר ולפלוט אור רך בחדר. לפעמים אתה עלול לראות מתחת למכסה המנוע ולמנורות בישיבה, במצב זה עדיף למקם את האהיל העומד במרחק או בחלק האחורי של הסלון שלך כדי שהאור הישיר שלו לא יפריע לך.

מאחר והיציעים בצד האולם מקבלים יותר תשומת לב בחלל, ההתאמה של מרכיביהם זה לזה הופכת חשובה מאוד. לאהיל העומד בעל בסיס ארוך יש בדרך כלל פקק גדול יותר כדי ליצור התאמה מספקת בין הבסיס הארוך שלו לגוון האהיל.

מחיר העמדה הצמודה לאולם גבוה יותר בהשוואה למנורת שולחן האהיל, ומצד שני היא גם מספקת יותר כוח תאורה או אור לאיכות הסביבה.

מנורת רצפה עשויה לכלול 2 או 3 נורות או יותר. פלט אור זה מספיק ושימושי לביצוע משימות ופעילויות שונות בחדר. לכן, תוכלו להגביר את רמת האור בחלל שלכם על ידי רכישת מנורות עומדות וינטג לסלון או לכל חלל אחר.