סימניות לספרים – יפות ומיוחדות בעבודת יד

תאריך יצירת הסימניה הראשונה אינו ידוע לנו. בקולקציה של ההיסטוריה ישנם דוגמאות "ישנות" הממלאות את אותן פונקציות מעשיות וחסכוניות של סימניות כמו היום, מה שמאשר את אורך החיים של המוצר הפשוט והנפלא הזה, סימניה. בנוסף לעיבוד האיקונוגרפי של הסימניות היפות, ההבדל היחיד, בהשוואה לזמן הנוכחי, טמון בעובדה שהם היו נוקשים יותר כדי לחתוך את חתימות הכריכה, שבאותה עת לא נחתכו. מצד שני, אם החפץ הזה ישן מאוד, בטוח באותה מידה שלאחרונה, יחסית, הכת הזה החליפה, בשפת היומיום, את זו של סימניה. נראה שמונח אחרון זה שמור לרצועות הבד המוצמדות לספר.

קרא עוד: מתנות ליום הולדת לילדים

סימניות יפות – סימניות מיוחדות המעבירים תחושות

סימניות
סימניות

כדי "לסמן" "עמוד", תפקידו הראשוני, אנו משתמשים, רוב הזמן, במלבן הנייר הנוקשה למדי וכמעט חופשי זה; עם זאת, חלקם לוקחים צורות חתוכות, מרחיקים לכת עד כדי הנפשה, ומעוררים את הנושא הנדון. זה לא שמור לספרים (השימוש העיקרי), אלא משתרע על כל מיני פרסומים. אפילו בזמן קריאות מקצועיות, או בזוהר החם של אהיל או באור הקסום של נצנוץ האח, מספיק כדי להלביש את עבודות העץ שמסביב, מנחם למצוא בהנאה את בן לוויה הפשוט הזה שמשתף, אז לעתים קרובות בקסם, האינטימיות הכרחית של החלומות שלנו.

סימניות יפות – קישוט מיוחד לספרים

הוא נותן שירות חיוני נוסף: זה של וקטור של תקשורת, של פרסום. בתפקיד זה, אם נשייך אותו מיד, עם סיבה טובה, בין היתר להוצאות ספרים, ספריות, תיאטראות, הוא משרת גם ארגונים רבים אחרים, ואנו מוצאים שם את כל מגוון פעילויות חיי האדם. פיסת נייר פשוטה זו פותחת אפוא אופקים בלתי חשודים בצורה שובבה, מושכת ואישית. זה גם משמש כתמיכה לאמנים (ויכול, כמובן, להפוך לחייב) לבטא את כישרונם.

קרא עוד: מתנות מיוחדות

מכל הסיבות הללו הוא מושך אליו סינופגינופילים, ומשפר את אוסף הפאזלים, הצמדים שלהם (שיוך של הסימניה והעלון)

הוא זמין גם בצורה מתכתית, אך אינו מתאים, אם כן, במגוון המסורתי של האספןוהיא, דה פקטו, גישה אישית יותר לאיסוף, וגם קצת יותר יקרהבאותה רוח, כמו האירופים, אפשר לחשוף סימניות על תמיכות מקוריות ולעתים קרובות מגיעות מתרבויות אחרות כמו סין.

שים לב אגב, בטרמינולוגיה, לשימוש במילה "סימנייה" כדי "לסמן" "דף אינטרנט". אז, בעידן המחשוב, אנו מוצאים את זה אפילו בדה-מטריאליזציהזה האחרון לא יכול להיות האמצעי היחיד לחשוף את הצרכים שלנו (מכיוון שמגוון ההתנהגות גדול), "הוא" יידע למצוא את ההטיה להיות שם כדי לעורר את הזיכרון שלנו, בצורה מסורתית.

כפי שאנו יכולים לראות, כלי זה, הנושא של מאמר זה, אינו שמור לאזורי היבשת שלנויתרה מכך, היא עמדה במבחן הזמן ותמיד מצאה את מקומו האינטימי באורחות חיינו, והתגנבה כמעט לכל מעשה בקיומנו.

ההיסטוריה, האבולוציה והעתיד של הסימניות ושל הספרים

סימניות, במינוח מחשבים, דומות למקבילותיהן בעולם האמיתי. בדיוק כפי שסימנייה המוכנסת לספר מאפשרת לך לחזור מאוחר יותר למקום שבו הפסקת, סימניות גם מאפשרות לך לחזור לדפי אינטרנט ספציפיים או, ביישומים מסוימים, למיקומים ספציפיים בדף הספר.

עם הזמן, סימניות קיבלו שמות שונים בדפדפנים ובאפליקציות שונות וסיפקו למשתמשים תכונות רבות, אפילו כאבי ראש. בבסיסם, הם מאפשרים לך לעקוב אחר דפי אינטרנט שברצונך לבקר בהם מאוחר יותר, מבלי ליצור יער של כרטיסיות פתוחות בדפדפן שלך.

האבולוציה של הסימניות

סימניות עוצבו לפני שהרשת העולמית הייתה קיימת. בשנת 1989, קרייג קוקבורן כתב הצעה למכשיר מסך מגע בשם "PageLink" שיעבוד כשילוב של מה שאנו חושבים עליו כיום כקורא ספרים אלקטרוניים ודפדפן, עם סימניות.

קוקבורן הגיש בקשה לפטנט באפריל 1990, אך הוא מעולם לא הושלם. (קוקבורן פרסם כאן את בקשת הפטנט שלו באינטרנט.)

סימניות כפי שאנו מכירים אותן היום הופיעו לראשונה בשנת 1993 בדפדפן Mosaic 1.0. פסיפס עקבה אחר כל אתר אינטרנט שביקרו בו, וצבעה קישורים בצורה שונה אם הם הופיעו בדף. הרעיון של בחירת רשימה של "סימניות" כבר היה כמובן על הפרק, כפי שהדברים של מייסד האינטרנט העולמי טים ברנרס-לי על סימניות פסיפס בגיליון מאי 1993 של "חדשות האינטרנט העולמיות" שלו:

רשימת הסימניות, המכונה "רשימת המועדפים", נשמרת בין הפעלות כרשימה פרטית של מקומות מעניינים. אתה יכול אפילו להוסיף הערות אישיות על כל מסמך, שיופיע בכל פעם שאתה קורא.

באופן לא מפתיע, מפתחי דפדפנים המשיכו לנסות לשפר את המועדפים שלהם כדי להתחרות עם יריביהם.

דפדפנים מסוימים מאפשרים למשתמשים לקבץ סימניות מרובות יחד כך שיוכלו לפתוח את כולן בבת אחת, בפקודה אחת. שימושי עבור משתמשים שיודעים שהם רוצים להתחיל את ההפעלות שלהם עם אותה קבוצה של דפים פתוחים בכל פעם.

בשנת 2004, פיירפוקס הציג את "סימניות חיות", המאפשר למשתמשים ליצור סימניות שיופיעו אוטומטית, אוטומטית, באמצעות הזנת RSS.

דפדפנים שוויתרו קצת על הספרים

סימניות הן גם לא המחוז הבלעדי של הדפדפנים. תוכניות רבות מציעות סימניות של מידע בתוכניות שלהן, כולל קוראי ספרים אלקטרוניים.

ככל שהפופולריות והיכולות של הסמארטפונים גדלו – ויותר ויותר משתמשים מצאו את עצמם משתמשים במספר מכשירים בין העבודה, הבית והדרך – החלו אתרי אינטרנט להציע סימניות שמשתמשים יכלו לגשת אליה, ללא קשר למכשיר המשמש לזיהוי עצמם.

הצעד הבא הטבעי היה שמשתמשים שונים ישתפו את הסימניות של זה ותקשרו איתם. Delicious, שנוסדה בשנת 2003, סייעה להפיץ את המונחים "סימניות חברתיות" ו"תיוג" כדי לתאר את האינטראקציות הללו.

ניידות של סמניות

בשנת 2005, גוגל הפיקה את Google Bookmarks, לא להתבלבל עם סימניות דפדפן, לא רק לספק ניידות של סימניות, אלא גם לאפשר למשתמשים לחפש בכל דף שהם סימנו.

כמו ברוב הדברים באינטרנט, בעיות של פרטיות ובעלות על מידע סימניות עדיין לא פתורות. נכון לעכשיו, בעלים של אתרי סימניות ואפליקציות חברתיות יכולים לאסוף, לשתף ולמכור נתונים על מה שהמשתמשים שלהם מתייגים ומשתפים עם מפרסמים, משווקים, קמפיינים פוליטיים וכל מי שמעוניין במעקב אחר מידע זה.

סוגי סימניות למחשב

בנוסף לווריאציות של סימניות שנדונו לעיל – סימניות חברתיות, סימניות בדפדפן, אפליקציות לסימניות ואתרי סימניות – ישנם הבדלים טכניים שאולי לא ברורים מיד לרוב ההדיוטות.

בפרט, מחשבים יכולים לנהל ולאחסן את המידע המהווה את הסימניות של המשתמשים בדרכים שונות.

ניתן לאחסן אותם בקובץ HTML, בדרך כלל bookmarks.html. חלק מהדפדפנים מאחסנים סימניות בפורמט מסד נתונים מאובטח. אחרים מאחסנים כל סימניה בקובץ משלה.

לכל אחת מהשיטות הללו יש יתרונות וחסרונות בכל הנוגע לניהול מידע על ידי משתמשים.

העתיד של הסימניות

בכל הנוגע לסימניות מאז הקמתן בתחילת שנות ה-90, עדיין יש מקום לשיפור. (תוכל למצוא מלאי טוב של תלונות כאן.)

מצד אחד, הודות לתמריצים מסחריים, יצרני הדפדפנים ממשיכים לטעון מראש את רשימות הסימניות שלהם באתרים שאולי לא יעניינו במיוחד את המשתמשים שלהם. מסיבה זו, ומסיבות קנייניות ברורות, יצרני הדפדפנים שיפרו את הניידות כאשר זה מגיע להעברת וסנכרון הסימניות שלך ממכשיר אחד לאחר. יש עוד דרך ארוכה לעבור כדי לשמור את הסימניות שלך ממותג למותג. אַחֵר.

בנוסף, שמות שנוצרו אוטומטית לסימניות מותירים לעתים קרובות הרבה מה לרצוי – כפי שהם עושים, ממטא נתונים של דפי אינטרנט אשר מורכבים לרוב בעיקר כדי לתגמל חיפושי מילות מפתח, במקום להציג את כותרת העמוד.

סימניות – למחשבים

בסופו של דבר, הבעיה הגדולה ביותר עם סימניות טבועה בכל מערכת זיכרון: כמערכת מידע, קשה יותר למצוא ולגשת בדיוק למה שאתה רוצה. מסיבה זו, חלקם הציעו שניתן לבצע אוטומטית פונקציות של סימניות כדי למצוא ולהסיר קישורים מתים, או למיין סימניות לפי התדירות שבה נעשה בהן שימוש בפועל.

קידום אתרים חברתי

כיצד להשתמש בסימניות מרובות

כיצד להוסיף סימניות בספארי באייפד שלך

הסימניות וטכנולוגיה

 • כיצד להוסיף סימניות בספארי באייפון שלך
 • כיצד לנהל סימניות ספארי עם תיקיות
 • כיצד לסנכרן את סימניות הספארי שלך עם Dropbox
 • כיצד להשתמש בסימניות באקספלורר
 • כיצד להשתמש ב-Firefox Live Bookmarks
 • כיצד לייבא את הסימניות וההגדרות שלך לכרום
 • כיצד לייבא סימניות של Firefox לכרום
 • כיצד לייבא סימניות של Firefox לאופרה
 • כיצד להשתמש בסימניות ב- Nautilus
 • כלים מקוונים לסימניות
 • כיצד להשתמש ב-Delicious כדי לשתף את המועדפים שלך