מתנות – מתנות מקוריות

מתנות, איזה דבר נפלא במיוחד אם הם מתנות מקוריות ובטח גם רצוי מאוד שיהיו מתנות איכותיות ולא עוד גאדגט .לפעמים אנחנו נותנים מתנות כי אנחנו יודעים שמי שיקבל אותם יאהב את זה ויעריך אותנו, אך ברור שכל אחד מאתנו מעדיף מתנה איכותית ומיוחדת. נניח שעקבתם אחר עיקרי הענקת מתנה, ובהתחשב בטעם ובתחומי העניין של אותו אדם, עטפתם את המתנה באריזה מסוגננת ויפה כך שהיא מוכנה להענקה, והתוצאה הסופית של המתנה. העבודה מאוד חשובה לך. אבל לאחר מתן מתנה, מה שציפית לא קורה!

בכל מקרה, בחירת מתנה, גם אם היא עבור יקיריכם או למטרות שיווק ומכירה, אמורה בכל מקרה לשמח את האחר. לכן, לאושר הזה יש היקף רחב יותר מאשר רגע חולף של אושר. אבל עד כמה הרגע הזה חשוב לך? האם עקבת אחר כל הטיפים לגבי מתן מתנות לאנשים האלה? האם המשוב שלך על המתנה הוא קידום מכירות; האם זה יהיה חיובי? 

מתנות לבעל  – תני לו להרגיש כמו כוכב קולנוע & רוק

מתנות מקוריות – למה בכלל אנחנו נותנים מתנות?

הענקת מתנה בין אם מתנה מקורית או לא, יכולה להיות דרך להראות את חשיבותך לאדם האחר או לשקף את תשומת הלב שלך לאדם מיוחד. אין זמן לא נכון לעשות זאת. עם זאת, רוב הזמן אתם עשויים לחשוב שהבעת האהבה או תשומת הלב שלכם תלויה בתנאים ובמצבים מסוימים. למרות קניית מתנה בין אם מקורית ויצירתית שאין כמותה , או בין היא מתנה רגילה שקונים לאירועים רבים כגון ימי הולדת, חתונות או אירועים דתיים או תרבותיים העניקו את המתנות באהבה ובחיוך גדול. ובהתבסס על התרבות והטקס הזה, מתן מתנות בתאריכים אלו גורם למקבל להרגיש טוב יותר ויותר. אבל הדבר החשוב ביותר הוא איך אתה מעביר את העניין שלך לנמען.

מתי כדאי לתת מתנה?

החלטה על מתנה היא בחירה אישית עבור כל אחד. מחקר וחשיבה מקלים ומתאים יותר לבחור מתנה לאדם או לאירוע הקרוב. זכרו, נתינה חשובה, לא רק פעולת הנתינה. 

 • בבחירת מתנה, כדאי לקחת בחשבון את התחביבים והאינטרסים של האדם האחר. מעט מחקר ומחשבה יכולים להפוך את תהליך בחירת המתנות לקל למדי.
 • ערכו רשימה של רעיונות למתנות ואת הסכום המשוער שתרצו להוציא. אתה יכול לחפש רעיונות ומחירים באינטרנט לפני הקנייה. 
 • אם אינך בטוח לגבי טעמו של האדם; במקום לקנות בגדים ואביזרים אישיים, קנו מזכרות.
 • כאשר מחפשים מתנה משפחתית, תוכלו גם לשקול את האפשרויות הבאות:
 1. גלריה
 2. מגזין תיירות
 3. ספר מתכונים
 4. כרטיסים לאירוע ספורט, קונצרט או משחק
 5. מנוי חודשי
 6. שובר מתנה למסעדה או חנות משפחתית אהובה
 7. ספרים דיגיטליים
 8. כל מיני פרחים וצמחים
 9. סלסלת מתנה
 • לחבר שמארח מסיבה; שלח סידור פרחים יפה ביום המסיבה או יום לפני.
 • כמה מהמתנות הטובות ביותר לא ניתן לקנות בשום חנות. אולי יש לך מיומנות או כישרון שאתה יכול להשתמש בהם כדי ליצור ציור, מלאכה או פריט אמנות לתת במתנה.
 • הענקת מתנה חומרית אינה הדרך היחידה להצליח ולהשפיע על האדם האחר. מתנה יכולה להיות התנדבות או עזרה לחבר או שכן. כל אחד מהפריטים הללו עשוי להעריך יותר מאשר מתנה חומרית.
 • בעת בחירת מתנה, הקפד לקחת בחשבון את הגיל, המגדר והמעמד החברתי של המקבל. 

הזדמנויות נהדרות להענקת מתנות

בהתחשב בעובדות לעיל, הנה רשימה של הזדמנויות אפשריות למתן מתנות. אתה יכול להשתמש בהזדמנויות אלה כדי לשלוח את המתנה או המתנות לקידום מכירות. 

תאריך לידה 

 התחל עם שיחת טלפון, כרטיס, אימייל או הודעת טקסט. רוב האנשים, גם אם הם שונאים מסיבות יום הולדת; הם אוהבים להרגיש מאושרים בפרטיות שלהם וזה היום שבו הם הופכים לאדם. ואז שקול את מערכת היחסים שלך איתו. האם אתה מאוד קרוב לאדם הזה? האם אתה מכיר את תחומי העניין והטעמים האישיים שלו? האם זה האדם שאתה מנסה לפתח אתו אינטימיות? אם התשובה לכל אחד מהדברים הללו חיובית; מן הסתם יש צורך להכין עבורו מתנה מתאימה ובעלת ערך. אין צורך להשוות את המתנה הנוכחית שלך לשום דבר שהוא נתן לך בעבר; אין. הדבר החשוב הוא להחזיר את האהבה והנדיבות שהוא העניק לך בעבר.  

חגים דתיים ואירועי תרבות 

לרוב החגים הללו יש את מקומם המיוחד בתרבות שלנו. כמו יום האב, יום האם, כל המקרים הללו יכולים להוות הזדמנות טובה להביע את תשומת הלב והחשיבות שלך כלפי האדם האחר.. 

ימי נישואין חשובים לאנשים

לימי השנה יש משמעות מיוחדת בחייו של כל אדם. כמו יום ייסוד, יום נישואין, יום הולדת המצאה, יום נישואין היכרות וכו', שלכל אחד מהם יש ערך מיוחד לאנשים, שיכול להיות הזדמנות טובה עבורכם להעניק מתנה. זכור את ימי השנה הללו והשתמש בהם למתן מתנות. 

ימים מיוחדים ואירועים בינלאומיים

גם אלו שמתעלמים בימים אלו; יש להם את היכולת להעריך ביטויי אהבה ותשומת לב. לכן, בין אם מדובר בזר ורדים ביום האהבה ובין אם מדובר בקופסת שוקולדים ביום החברות, כדאי לתת ולקבל את התוצאה.

שלבים חדשים בחיים 

סיום לימודים, הגירה, קבלת תואר וכו' יכולים להיות הזדמנות טובה לשלוח מתנות או חבילות שי לקידום מכירות. היום הזה הוא שלב בלתי נשכח בחייהם של אנשים. נצל את ההזדמנות הזו.

אירועים רשמיים

זוהי מתנה מקובלת לאירועים כמו חתונות, חנוכת כבוד, אירוסין ורכישות גדולות. במקרים כאלה, יש לך קשר הדוק עם האדם שמקבל את המתנה; ייתכן שתצטרך לתת מתנה מתחשבת. אם התקציב שלך קטן; אתה יכול לחפש מתנות במחיר סביר עבור העסק המתמחה שלך .

קניית מתנה ללא אירוע

מעשים טובים יכולים להיות מאוד מרגשים. למשל, השארת מתנה על שולחנו של עמית ללא אירוע יכולה להשפיע רבות על מצב הרוח והחשיבה שלו כלפיכם. שליחת ספר לחבר שנמצא רחוק או מתן פרחים למבקרים בחנות או בגלריה יכולה להיות מתנה נדיבה שיוצרת רצון טוב אצל האחר. 

כסף במתנה

אחד הגינונים של מתן מתנות הוא לתת מתנה לאדם שהוא אוהב או צריך או משהו שמשמח אותו. עם זאת, ישנן שתי דעות שונות בנושא זה:

 1. יש אנשים שנותנים כרטיס מתנה ואת זה אנחנו מבינים פשוט על ידי מתן כסף. אך אל תשכחו כסף מזומן תמיד בעל חשיבות.
 2. אבל יש הסבורים שבמקום כסף, יש להכין מתנה שאינה במזומן כך שתהיה לה יותר ערך ותגרום לאדם השני להרגיש מאושר יותר. זה תלוי בדעתכם אם לתת מתנה במזומן או מתנה שלא במזומן! הבחירה בידיים שלך.

לא מדבר על המחיר

אחד העקרונות החשובים ביותר שיש להקפיד עליהם במתן מתנה הוא לעולם לא לדבר על המחיר שלה עם המקבל, ואם יש כתוב מחיר על המתנה, למחוק אותו. נסו אפילו לא לדבר על הבעיות הכלכליות והלחצים הכלכליים שלכם לאחר מתן מתנה, כי במקרה זה, מבלי לשאול את עצמכם, תשלמו על הטרחה שעשיתם להכנת המתנה.

עוד כמה נקודות חשובות לגבי נימוסי מתן מתנות

הזכרנו כמעט את הנקודות החשובות ביותר הקשורות למנהגי הענקת מתנות. אבל יש כמה נקודות נוספות ואחרונות שעדיף לדעת:

קבלת מתנות

 • כשמקבלים מתנה, קח אותה בשתי ידיים ותגיד תודה.
 • כמקבל המתנה, אל תדון כלל במחיר המתנה.
 • אל תתנו מזכרות ומתנות שקיבלתם מחבר אחד לחבר אחר.
 • בעת מתן מתנה, העבירו את המתנה לחבר וברך אותו.
 • נסו ככל האפשר לפצות את המתנה שהתקבלה בהזדמנויות אחרות.
 • אין להשוות את המתנות של אנשים שונים זה עם זה ולהראות תגובה שווה לכל האנשים.
 • בעת ביקור בבית קרובי משפחה, אתה יכול לקנות מתנה לילד הקטן שלהם ולהראות כבוד לילד שלהם.
 • אם אתה לא אוהב את המתנה שאתה מקבל, קבלו אותה באדיבות והודו לנותן.
 • במסיבות בהן כולם אמורים להביא מתנות, עדיף לרשום את שמך על כרטיס הברכה ולהדביק על אריזת המתנה.
 • אל תשלח יד למתנה שכבר נתת למישהו, ואין צורך להזכיר לו שקיבלת אותה עבורו כשאתה רואה את המתנה שלך בביתו.
 • אם הביאו לך ממתקים, כל עוד נותן המתנה איתך, הציעו גם להם ממתקים. אם הביאו לכם פרחים ואתם בבית, שימו אותם באגרטל מיד. העניין הכללי בקבלת מתנה הוא שכאשר אתם מקבלים את המתנה פתחו אותה מולו והביעו את התלהבותכם מהמתנה.

המחשבה מאחורי המתנה

לפעמים המתנה עצמה לא כל כך חשובה, אבל המחשבה מאחוריה חשובה יותר. לכן, חשבו היטב על המתנה שאתם קונים ובצעו ניתוח אישיות נכון של המקבל. לדוגמה, אם לאדם שאתה קונה עבורו מתנה יש מעט מאוד זמן, אז אל תקנו לו מתנה מטרידה. לדוגמה, קניית פאזל של 5,000 חלקים יכולה להיות המתנה הגרועה ביותר בחייו, אבל רכישת ספרי אודיו שהוא יכול להאזין להם תוך כדי עבודתו היא אפשרות טובה. אז הקפידו לשים לב לאישיותו של הנמען.

כתיבה יפה

זה יהיה נחמד אם הכנו מתנה ואנו הולכים לתת אותה במתנה, שילווה אותה בטקסט יפה בגלויה יפה. לפעמים הדברים הכי קטנים הם שגורמים למתנה לבלוט מהשאר ולהישאר במוחו של הקהל במשך שנים. אל תזניח לתת גלויה יפה עם טקסט נעים.

אריזת מתנה

אין דבר יותר מעניין מלקבל את המתנה שלך עטופה במתנה. בהתחשב בכך שאתם מבזבזים סכום לא מבוטל של כסף וזמן בהכנת מתנה, חבל אם אין לה אריזה אטרקטיבית, כי לאריזה אטרקטיבית זו יכולה להיות חשיבות מיוחדת למתנה שבחרת, בין אם המתנה לגבר או לאישה, יחד עם גלויה והטקסט הרצוי, באריזתה האטרקטיבית, בה ניתן לבחור גם את ריח האריזה, והיא יכול להיות יצירת מתנה בלתי נשכחת עבורך ועבור המקבל כך שכאשר הצד השני פותח את המתנה, היא תריח בדיוק כפי שבחרת.

מתנה מקורית לבעל  – תני לו להרגיש כמו כוכב קולנוע & רוק

אם בעלך אוהב עוגה, הקפיד להכין לו עוגה.  בושם, חולצה ודברים כאלה הם גם אפשרות, רק קצת משעמם אם לומר ובטח לא מרגש. יחד עם זאת אם אתם מחפשים מתנה אחרת ואישית שתרגש את בן הזוג שלכם ושהוא ירגיש מיוחד כמו כוכב קולנוע, או זמר רוק נחשק, אתם במקום הנכון. מתנה שיאפשר לו להראות בעבודה ולחברים, מתנה שתישאר אתו לתמיד, אז צרו אתנו קשר והפתיעו אותו.