חפתים – מיוחדים וינטג עם משמעות

חפתים הם אביזר בעל היסטוריה ארוכה שהופיע לראשונה ברחבי העולם בתחילת המאה 16. כמה מקורות מצביעים על כך שהם היו בשימוש מימי הביניים, על ידי מלכים ונסיכים באופן בלעדי. הגרסאות הראשונות היו תחרה שחיברה בין השרוולים הרחבים של חולצות גברים. עם הזמן, המראה שלהם השתנה, עד שלבסוף החפתים קיבלו צורה שנהפכה מוכרת לכולם. אצלנו באתר מתנות מיוחדות תמצאו את כל סוגי החפתים לגבר.

בעולם המודרני חפתים הפכו לחלק בלתי נפרד מהמלתחה העסקית של הגברים. המבחר המוצג היום הוא רחב – בחלונות הראווה תמצאו מוצרים לכל טעם, הנבדלים בניואנסים רבים, כגון צבע, צורה וחומר. עם זאת, לפעמים זה יכול להיות קשה להבין אילו חפתים יהיו התוספת הטובה ביותר לחליפה שלך.

חפתים
חפתים לגבר

חפתים וינטג – חפתים עם משמעות היסטורית

חפתים וינטג הם חפתים אשר מייצגים משמעות ורגש מיוחד.

החפתים שיוצרו בעבר הינם חפתים עם עבר היסטורי, אשר מייצג תקופות ורגעים בשרשרת ההתפתחות וההיסטוריה. החפתים של היום לרוב מחכים את החפתים של אז, מתוך הבנה שהחפתים זאז הינם בעלי תווים מיוחדים אשר הצליחו להעביר תחושות ורגשות דרך השימוש בהם, לכן המשמעות הגדולה של חפתים וינטג הינה למעשה חיבור ולחזרה להיסטוריה של ארץ הייצור והאנשים דאז, עם תחושת ריגוש ומיוחדות.

סוגי חפתים לגבר

חפתים הם אביזרים מיוחדים לגברים הדורשים חולצות מיוחדות ללא כפתורים – עם חפת כפול או שסעים מיוחדים. בהתאם לאלמנטים המבניים ולמנגנון ההידוק, המוצרים מגיעים בסוגים שונים, אך לרוב תמצאו רק ארבעה מהם.

הסוג הראשון הוא סימטרי עם שני אלמנטים זהים המחוברים בשרשרת או סיכה. חפתים אלו הם אסתטיים – הופכים את החפת, רואים את החלק הדקורטיבי משני הצדדים – ויותר מכך, אמינים. עם זאת, במקביל, מוצרים כאלה יקרים יותר מאחרים. זה קשור ישירות לעלויות הייצור.

סוג נוסף הוא חפתים חד צדדיים על סיכה קבועה, הם קלים לשימוש – קלים להלבשה והורדה. החלק הצר יותר מושחל לתוך החריץ של השרוול כמו כפתור. מכיוון שלאביזרים אלה אין חלקים נעים, הם עמידים יותר מאחרים.


מיהו הממציא של חפתים לגברים?

חפת הוא כנראה אחד התכשיטים היחידים שגבר יכול לענוד כדי להבדיל את עצמו עם תלבושת. לאחר שהפך לאביזר אופנה אמיתי , הוא מביא מגע אלגנטי או מוזר , בהתאם לסגנון ולחומרים שבהם נעשה שימוש. יותר מאביזר פשוט, הוא מאפשר לך לסגור את החפתים של החולצה תוך כדי מתן פן של האישיות של המשתמש שלה לזרוח. אם אתה חובב חפתים, אולי אתה תוהה על מקורם. למי היה רעיון ליצור את האלמנט הזה? כאחד אביזר אופנתי ונצחי,  חפת שרד את מאות השנים . בואו נתחיל בלראות את האבולוציה של החפת אז בואו נגלה יחד כמה דמויות סמליות . ואכן, למרות שקשה לבסס את ממציא היצירה הזו, כמה שמות סימנו את ההיסטוריה שלה. 

מי המציא חפתים?-1

האבולוציה של חפתים לגברים

המקורות המעורפלים של החפת

אולי תגיד את זה עכשיו: שמו של הגאון שחשב על מנגנון החפתים לא שרד את המאות. לכן קשה לאשר את מקורם. כמה מקורות מצביעים על כך שהם היו בשימוש מימי הביניים, על ידי מלכים ונסיכים באופן בלעדי. עם זאת, הכתבים מאשרים את העקבות הוודאיות שלו מהמאה ה-16.

אב קדמון בין המצרים

חפצים דומים לחפתים שלנו נמצאו בסרקופג של פרעה . יתכן שהמצאה זו מתוארכת לכמה אלפי שנים. עם זאת, לא הוכח שהשימוש במנגנון זה נועד לאזיקי חולצה. לכן התעלומה נשארת שלמה עבור הגילוי המצרי הזה.

הופעת חפתים באירופה

בהתחלה, חפתי החולצה נסגרו בסרטים. לאחר מכן, חפתים אפשרו לאנשים רמי דרג להבחין בעצמם. אז הם יוצרו מחומרים אצילים , כמו זהב או כסף, ונגישים רק לאליטה. חלקם אפילו היו מקושטים באבנים יקרות.

באותה תקופה, חפתים שימשו כאמצעי קידום מכירות אמיתי. כמה דגמים נוצרו לרגל חתונות נסיכות, הכתרות. 

חפת במאה ה-20

החפתים הפכו לדמוקרטים בסוף המאה ה-19, והיה פופולרי מאוד לראשונה בתחילת המאה ה-20. זה סימן של אלגנטיות ומאפשר לך לסיים תלבושת.

לאחר מכן, הוא יצא משימוש בשנות ה-70, בעיקר עם הופעתן של חולצות עם כפתורים משולביםזה אפילו נראה מיושן לחלוטין בשנות ה-80. עברו רק שנים ספורות מאז שהוא חזר לעצמו. שמות גדולים באופנה ביקרו בו מחדש כדי להפוך אותו לאביזר אופנה אמיתי. בין אם זה באותו צבע כמו העניבה או עניבת הפרפר או בסגנון אופטימי לחלוטין , החפתים חזרו למקומו בקולקציית האביזרים האופנתיים והאלגנטיים.  

נכון להיום, זה מאפשר להתאים את פרק כף היד של חולצות באלגנטיות או אופסט , תלוי אם זוג החפתים עשוי בד או בעל צורה מקורית . זה אביזר ללבוש בחתונה במיוחד, כדי לעשות רושם טוב. כעת בהישג יד של כל התקציבים, תמצא שפע מהם במבצע. בין אם מדובר בקולקציה קלאסית, במשי או בצבעים שונים , אי אפשר לפספס אותה. פני הכפתור מאפשרים אינסוף אפשרויותמהדוגמה ההומוריסטית לעיצוב המפוכח ביותר. חובה: ללבוש חפתים עם חולצת מוסקטר . 

השמות המפוארים של חפתים

למרות שאיננו מכירים את ממציא המערכת הגאונית הזו, כמה שמות השאירו את חותמם בהיסטוריה של החפת. אם על ידי פיתוח דפוסים מקוריים או על ידי שימוש בחומרים חדשים, כולם תרמו את תרומתם לדמוקרטיזציה של האביזר הגברי הזה.

אדוארד השביעי וקארל פברג'ה

אדוארד השביעי היה מלך הממלכה המאוחדת במהלך המחצית השנייה של המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20. אמרו שהוא אוהב חפתים. זה היה זה שהפך פופולרי לעובדה שהם מעטרים את עצמם בצבעים ואבנים (יקרות למחצה ). הוא העריך במיוחד את עבודתו של פברג'ה, שהיה תכשיטן רוסי.

ג'ורג' קרמנץ

התכשיטן האמריקאי הזה המציא, בשנות ה-80, מכונה שתעשה אז את המוניטין שלו. כלומר, מכונת ייצור לחפתים מתכתיים . לאחר מכן ניתן לייצר אותם במספרים גדולים יותר. חפתים הם כבר לא נחלת החברה הגבוהה, הם הופכים לדמוקרטיים יותר. חלק מהחברות אפילו מזמינות אותם בדמותם, כדי להפיץ אותם לעובדים וללקוחות שלהם.

תכשיטני קרטייה וטיפני

בשנות ה-90, הם היו אלה שהפכו את חפתים לאותיות האצולה שלהם. הם יוצרים דגמי יוקרה המחזיקים מקום נכבד בקולקציות שלהם.

בית פול סמית'

זה אחד הראשונים שיצרו דגמים מקוריים , כולל המכונית המפורסמת, בסוף המאה ה-20. גם היום פול סמית' בולט עם חפתים לא טיפוסיים. הדפוסים יכולים להיתפס כקריצה או רמז לאישיות של העונד אותה. נחשים, בקבוקי שמפניה , עפרונות או אפילו כדור רוגבי  : יש משהו לכל אחד.  

מי המציא חפתים?-2

העצה שלנו לבחירה ולחבישת זוג חפתים

חפתים נותרו אביזר חיוני כיום. עם זאת, לבישתם כבר לא שמורה למסיבות ואירועים חשובים אחרים. הם אביזר אמיתי המאפשר לך לתמוך בתדמית שלך: מכובד,  מקורייצירתי , אלגנטי וכו '  .

  • ניתן להתאים חפתים לאביזרים אחרים בתלבושת שלך. אכן לא מומלץ ללבוש יותר מדי צבעים, תוך סיכון לאבד את האלגנטיות של האנסמבל שלך. כמו כן, בחר חפתים המתאימים לחגורה , גרביים , עניבה או פפיון .
  • הם ישפרו תלבושת מפוכחת מאוד (אפילו מדי). אם אתה לובש חליפה שחורה, זוג חפתים יפה על פרקי הידיים שלך ישפר את האלגנטיות שלו תוך כדי להבליט אותך מהקהל .
  • חפתים הומוריסטיים יכולים להוציא את הצד הזה באישיות שלך. ללבוש אותם רצוי עם תלבושת מפוכחת. זו גם דרך מצוינת לשחרר חליפה רשמית מדי. 
  • במגזרים מסוימים , דע כי חפתים פופולריים מאוד. זה נכון במיוחד בתחום הבנקאות.
  • אם יש לך ספקות לגבי זוג החפתים ללבוש, בחרי זוג מפוכח. בין אם זה פלדה, זהב, עץ , בחרו במגע קלאסי ואלגנטי שיבטיח שלא תטעו.
  • אם אתה רוצה לענוד חפתים לעבודה , הסתגל. פוסט יצירתי יעניק גאווה לנגיעת מקוריות.
  • אם את רוצה להתחיל ללבוש את האקססורי הזה השמור בעיקר לגברים, אולי את לא מרגישה בנוח במיוחד. האידיאל הוא אז להתחיל עם זוג חפתים .

לחפתים עם אבזם מסתובב בצורת T יש חלק דקורטיבי שטוח וסיכה עם אלמנט נע בקצהו. החוד הנעים משנה את מיקומו ביחס לפין ב-90 מעלות: במצב "סגור" הוא מאונך, ובמצב "פתוח" הוא הופך להמשך שלו. חפתים עם אבזם מסתובב בצורת T – האיזון המושלם בין מחיר, אמינות ונוחות. המאפיינים הללו הם שהופכים אותם כמעט לסוג הפופולרי ביותר כיום.

חפתים לגבר

חפתים לגבר חפתי קשרים, כפי שהשם מרמז, הם קשרים דקורטיביים עשויים משי. החומר והעיצוב מעניקים למראה האביזר מראה נינוח ולא פולשני, הם קלילים, זולים, מגיעים במגוון רחב של צבעים וגוונים, ולרוב נמכרים בסטים.

חומרים לחפתים

החומר ממנו עשויים החפתים הוא הגורם העיקרי הקובע את הפורמליות שלהם. תכשיטים העשויים ממתכות יקרות, משובצים במינרלים, כגון יהלומים, מתאימים לחגיגות רשמיות עם קוד לבוש קפדני של "עניבה לבנה".

חפתים לגברים בצבע כסף או זהב עם צורה לקונית מתאימים לאירועים עם קוד לבוש פחות קפדני "עניבה שחורה" ("עניבה שחורה"), כמו גם לרוב האירועים הרשמיים, כמו קוקטייל ערב עם שולחן בופה או חגיגה תאגידית.

חפתים העשויים ממתכות אחרות, כמו טיטניום, כמו גם אמייל או זכוכית, הם המגוונים ביותר, ניתן לענוד אותם גם במשרד וגם בנשפים. אבל מוצרים מבד או משי מתאימים לפגישות לא רשמיות, טיולים ופעילויות אחרות מחוץ למשרד.

חפתים לחולצה

בבחירת חפתים לחולצה, התחילו מצבע החולצה, החליפה והעניבה – וודאו שכל מרכיבי החליפה יהיו בהרמוניה זה עם זה. הגוונים ה"בטוחים" ביותר הם כסף קלאסי, לבן, שחור וכחול. חפתים זהב לגברים הם גם מגוונים, אבל הטון החם של המתכת לא תמיד מתאים, למשל, במשא ומתן עסקי חשוב.

שאר הצבעים של החפתים לחולצות, אינם נחותים בשום אופן, אבל הרבה יותר קשה לשלב אותם. פסטל עדין או גוונים עזים יכולים גם להוסיף הדגשים מעניינים וגם "להכשיל" את התמונה כולה, אז בבחירת חפתים לחולצה לאירוע מיוחד אם אתה לא באמת רוצה להתעמק בחוכמת ההרמוניה של הצבע , אז עדיף לא להסתכן בכך ולבחור חפת תואם.

חפתים בהזמנה אישי – חפתים מזהב

חפתים בהזמנה אישית לרוב מיוצרים ממתכות אצילות כגון זהב לבן או צהוב. חפתים מכסף אף הם נלקחים בחשבון כאשר יש העדפה למראה והאבה למתכת הכסף. בעת הזמנת חפתים לאירוע חשוב לבחור בחפת התואם את אופי האירוע והבגד שאתם מתכוונים ללבוש. חפתים מזהב יכולים להיות משובצים עם אבנים יקרות או כל אבן טבעית שאתם אוהבים ואין לחשוב כי בחירה ל שיבוץ עם יהלומים זה הבחירה העדיפה ביותר.

שיבוץ אבנים מינרליים טבעיים אחרים, ולא ביהלומים הם אפשרות מצוינת לא פחות לכל מי שמעדיף חפת משובץ.

חפתים לגבר – בחירה נכונה

בעת בחירת אביזר, השתדלו לא ללכת לקיצוניות. לחפתים הטובים ביותר לחליפה שלך יש צורה פשוטה, עיצוב וגוונים דיסקרטיים. זכור כלל אחד: חפתים נועדו להדגיש את הרכב הלבוש שלך ולהוסיף רשמיות לתמונה, ובשום מקרה לא להאפיל עליה.